PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=660}

Gorączka

Heat
8,1 169 248
ocen
8,1 10 1 169248
8,4 34
oceny krytyków
Gorączka
powrót do forum filmu Gorączka

No, niestety.

ocenił(a) film na 6

,,Gorączka'' jest fałszywym arcydziełem lat 90. Oglądałem go kilka lat wcześniej - nie było zachwytu. Wracam do niego, myśląc że będzie lepiej - przykro mi, ale nie zmieniam zdania. To dobry film, i tylko dobry, bez większego ciśnienia. Nie rozumiem, jak ktoś mógł wpaść na pomysł, by obwieścić wokół, że ,,Gorączka'' ma najlepszą scenę z użyciem broni - chyba dla kogoś, kogo interesuje kino ze Stanów Zjednoczonych, nie mając pojęcia o reszcie świata. Mam wrażenie, że pomija się Europę, Azję czy Amerykę Południową przy jakichkolwiek rankingach (bo taka zasada panuje wśród masowej publiczności), gdzie powstały najlepsze sceny - zarówno z napadem na bank czy wymyślnymi strzelaninami. Nigdy nie uwierzę komuś, kto uważa, że ,,Gorączka'' ma same wyśmienite sceny i zasługuje na laury. Nie, nie zasługuje, bo w tym temacie są lepsi.

Jednak nie będąc ,,sukinsynem'' wciąż uważam film za całkiem ,,smaczny'' kąsek. Wiele rzeczy może się podobać - ekipa filmowa, klimat, którego już nigdy nie zobaczymy, bo nie ma reżyserów podobnych do Manna. Dosyć zręczne dialogi, które ani nie grzeją ani nie ziębią - są spoko. ,,Gorączka'' wygrywa wtedy, gdy pierwsze skrzypce gra nastrój; senny, melancholiczny i pozbawiony ułudy, że wszystko się ułoży. I tutaj faktycznie przyznaję rację, w tym elemencie króluje i śmiało można zaryzykować, że jest kinem wartym uwagi.

chris3z8

Każdy ma prawo do swojego zdania.
Jeżeli "Gorączka" jest filmem co najwyżej dobrym - to jakie inne filmy fabularne są lepsze wg Ciebie (szczególnie pod względem przedstawienia strzelaniny)?

ocenił(a) film na 6
RobekK4

A niech to. Muszę jeszcze raz napisać, bo mi się usunęło. Trudno. Zawsze uważałem, że najlepsze strzelaniny są w westernach (szczególnie u Sergio Leone i Sama Peckinpaha). A bardziej realistyczne widywałem w kinie noir, gdzie często jeden strzał powoduje, że postać pada z bólu. Niektórzy sobie chwalą filmy Johna Woo, ale nie mogę znieść fabularnej mielizny i pojedynków na broń ręczną w poetyce gier komputerowych - liczne spowolnienia do mnie nie przemawiają. Także Takashii Mike ma kilka niezłych ujęć strzeleckich (niestety nie pamiętam tytułu, bo oglądałem go dość dawno i nie spamiętałem).

chris3z8

No widzisz Chris. A strzelankę z Gorączki pamiętają jakoś wszyscy :-)

ocenił(a) film na 6
sloncek

Życie ;)

ocenił(a) film na 10
chris3z8

Aaaaaaaaa-hhhh-aaaaaaaaaaaaa ;-)

ocenił(a) film na 6
chris3z8

No dobra - ze spluwami faktycznie latają. Ale czy to jest powód, żeby robić z tego arcydzieło od razu? Pacino z tym wielkim gnatem wygląda po prostu kuriozalnie, bo spluwa większa od faceta jest. I ewidentnie nie może złapać równowagi, tego, co faceci ze wschodu nazywają 'osadzeniem' - miota się w przestrzeni, zamiast nad nią panować.

ocenił(a) film na 6
TangoAndWaltz

Dobra, tutaj nie kurs tai chi, wiem - ale jednak precyzja ruchu jest dosyć istotna w sytuacji, kiedy możesz spaść albo dostać w łeb za najbliższym rogiem.

ocenił(a) film na 6
TangoAndWaltz

I te fajerwerki z luf, które nijak nie łączą się ze spustami... jedno funkcjonuje obok drugiego, nie widzę łączności.

użytkownik usunięty
chris3z8

",,Gorączka'' jest fałszywym arcydziełem lat 90."

I oto mamy pierwsze miejsce w konkursie na najbardziej nonsensowne zdanie XXI wieku.

ocenił(a) film na 6

A to dlaczego?

użytkownik usunięty
chris3z8

Mam tłumaczyć dlaczego widelcem nie da się zjeść zupy?

Może zamiast tego nic nie mówiącego frazesu, wytłumaczysz o co ci chodziło w pierwotnym komentarzu?

użytkownik usunięty
RustyRyan

Może nie.

mamasita

użytkownik usunięty

Moze jestes de/bilem

chris3z8

Jednak nie będąc ,,sukinsynem'' wciąż uważam film za całkiem ,,smaczny'' kąsek. Wiele rzeczy może się podobać - ekipa filmowa, klimat, którego już nigdy nie zobaczymy, bo nie ma reżyserów podobnych do Manna. Dosyć zręczne dialogi, które ani nie grzeją ani nie ziębią - są spoko. ,,Gorączka'' wygrywa wtedy, gdy pierwsze skrzypce gra nastrój; senny, melancholiczny i pozbawiony ułudy, że wszystko się ułoży. I tutaj faktycznie przyznaję rację, w tym elemencie króluje i śmiało można zaryzykować, że jest kinem wartym uwagi. - W pełni uzasadniłeś moją ocenę :) Przyznam zdecydowanie bardziej wolę pozbawiony ułudy i nadziej kino sensacyjne niż kolejne kino w postaci Bonda któremu bliżej już niezniszczalnego bohatera, tym bardziej nie przekonuje mnie kino pokroju San Andreas z 2015.

ocenił(a) film na 6
buterfly

Cholipka, tyle lat minęło od wpisu, niesamowite. Kiedyś potrafiłem wypowiadać się na FilmWebie, dziś już tylko blogi i gdzieś z ziomkami przy kawie.

Zgadzam się, co do tego, że filmy sensacyjne częściej powinny operować subtelniejszymi środkami, bo pozbawiają się tajemnicy i zaskoczenia. A wiemy przecież, że nieśmiertelni bohaterowie, to żadni bohaterowie, dlatego superbohaterstwo w kinie to dziecinada i męka dla dorosłych.

chris3z8

Samemu zdarza mi się czytać różne blogi poświęcone X muzie a przy kawce albo herbatce ze znajomymi zawsze warto porozmawiać :) Zgodzę się że kino z Azji zwłaszcza koreańskie kino bryluje w thrillerach, japońskie kino to już bardziej kryminalne historie oprócz oczywiście lżejszych k-dram. Z lat 90-tych mogę polecić Upadłe anioły 1995 świetny kryminał z równie udanym soundtrackiem, tworzy całość nawet bez oglądania filmu i sprawia, że można się w niego zasłuchiwać godzinami.

ocenił(a) film na 9
chris3z8

Nie każdy musi się znać na kinie. A strzelanina przed bankiem jest jedną z najlepszych jakie widziałem. Byłem na Gorączce w kinie i wrażenie było powalające.

ocenił(a) film na 6
Hipis_3

I tak byłoby to niemożliwe, żeby wszyscy znali się na kinie. Za dużo zamiennych i za dużo tytułów. Historia kina jest - wbrew opinii - długa, a do końca świata nie zdołasz odkryć ukryte perly. Mimo to ,, Gorączka" nie okazała się takim przebojem, jakiego oczekiwałem.

ocenił(a) film na 5
chris3z8

Tak. Skąd ta ocena 8.1? Oczywiście obsada, realizacja, muzyka. Ale arcydzieło...? Ten film traci myszką. Naiwność aż boli. To jak Pacino wpadł na trop bandziorów aż bolało (bo jakiś randomowy koleś usłyszał o innym że mówi "cwaniak"l. Albo ostatnia scena - pojedynek w słońcu. Dwóch samotnych samców alfa spotyka się 1:1. Oczywiście reszta policji to devices, nie wiedzą gdzie szukać pana Roberta D. Ale nos pana Pacino wyniuchał paliwo lotnicze i drogę do złego człowieka. A już akcją jak puścili tego Chrisa co podjechał pod Charlize (Jezu jaka ona piękna). Najbardziej poszukiwany typ w mieście odjeżdża bo miał papiery na nazwisko Bukowski ;))))) hahahaha. Ale fakt, przecież ściął swój kucyk więc był nie do poznania. ;))) Sztampa goni sztampę, dobro wygrywa nad złem.

ocenił(a) film na 5
chris3z8

Tak. Skąd ta ocena 8.1? Oczywiście obsada, realizacja, muzyka. Ale arcydzieło...? Ten film traci myszką. Naiwność aż boli. To jak Pacino wpadł na trop bandziorów aż bolało (bo jakiś randomowy koleś usłyszał o innym że mówi "cwaniak"l. Albo ostatnia scena - pojedynek w słońcu. Dwóch samotnych samców alfa spotyka się 1:1. Oczywiście reszta policji to devices, nie wiedzą gdzie szukać pana Roberta D. Ale nos pana Pacino wyniuchał paliwo lotnicze i drogę do złego człowieka. A już akcją jak puścili tego Chrisa co podjechał pod Charlize (Jezu jaka ona piękna). Najbardziej poszukiwany typ w mieście odjeżdża bo miał papiery na nazwisko Bukowski ;))))) hahahaha. Ale fakt, przecież ściął swój kucyk więc był nie do poznania. ;))) Sztampa goni sztampę, dobro wygrywa nad złem.

ocenił(a) film na 5
mercury2002

Aaa, jeszcze ta laska, bez której nie mógł żyć Robert D po dwóch spotkaniach. Miłość na całe życie. Panna oczywiście grzecznie za nim idzie wiedząc że to bezwzględny zabójca. Piękna, wykształcona niunia. Pewnie jakieś PTSD miała i traumy, które kazały jej wybierać łobuza co kocha najbardziej. A De Niro wszystko dla niej zaryzykował bo to prseca miłość. No wyzalam się, wiem, ale straciłem ponad 2h życia, których nikt mi nie odda....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones