Marilyn Monroe

Norma Jeane Mortenson

8,4
7 689 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Marilyn Monroe

Tamta była niepowtarzalna, chociaż nie odznaczała się ani wielką, ani egzotyczną urodą.
Napisano o niej wiele książek, ale żadna nie pochwyciła tego pomieszania dziecinności
z kobiecością, którym się różniła od wszystkich. Oglądając jej zdjęcia, jeszcze w Europie,
pomyślałem raz, że nie można by jej nazwać dziewczyną. Była kobietą dziewczynkowatą,
zawsze jakby zdziwioną czy zaskoczoną, wesołą jak kapryśne dziecko i ukrywającą jakąś
rozpacz czy strach, jak ktoś, kto nie ma komu powierzyć swojej złej tajemnicy". S. Lem,
"Pokój na Ziemi".

Czyż Mistrz nie trafił w sedno?
:-)

Myślę, że trafił idealnie. Niestety tragedią było dla Niej osamotnienie, które w zetknięciu z jej dziewczęco naiwną kobiecością było wyniszczające. Nie miała o co się oprzeć, nie miała komu powierzyć sowich lęków, nie było nikogo kto umiałby się nią zaopiekować. Być może trudne to było zadanie i wielka odpowiedzialność i to była przyczyna ucieczki praktycznie każdej bliskiej jej osoby? Marilyn była jak dziecko do końca swoich dni, szkoda że nie znalazł się nikt, kto dałby jej poczucie bezpieczeństwa.

goslawa25

Myślę, że chodzi o poczucie bezpieczeństwa znalezione w sobie. Sama osiągnęła bardzo dużo. Jest ikoną do dziś i prawdopodobnie największą gwiazdą.

Usrfilmweb

Mam na myśli kino bo czy największą gwiazda w ogóle to Bóg jeden wie :p

użytkownik usunięty

Trafił w sedno

Nie wiem jak z zachowaniem i charakterem, ale niestety dziś z wyglądu łatwo upodobnić się do Marilyn. Kiedyś to było nie lada wyzwanie, teraz trochę botoksu w policzki w usta i już mamy podobieństwo. Już nie raz przeglądając jakiś tam profil modelki z instagrama pomyślałam "hmm, jaka ona podobna do Marilyn". Myślę, że gdyby Marilyn żyła w naszych czasach również mogłaby stać się gwiazdą, ale nie byłaby już pewnie tak zjawiskowa jak wtedy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones