PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94665}

Star Trek: Następne pokolenie

Star Trek: The Next Generation
8,0 8 903
oceny
8,0 10 1 8903
Star Trek: Następne pokolenie
powrót do forum serialu Star Trek: Następne pokolenie

Widzieliście?

ocenił(a) serial na 8

Widzieliście wersję remasterowaną do HD? W końcu można odróżnić postaci od tła (ekipa od korekty barw - Oskar w ciemno - włosy Pani Doktor jeszcze nigdy nie były tak wspaniale rude), planety wyglądają... obłędnie, podrasowano co nieco efekty...
Ogólnie bardzo elegancka robota.
Polecam Na kanale TrekCore (YouTube porównania obu (DVD vs BluRay) wersji.

ocenił(a) serial na 9
Crazy_Ivan

nom zgadza się. Planety i statki super wyglądają.

ocenił(a) serial na 9
Muhomorniczy

le generalnie teraz można dopiero docenić jak ten serial wizualnie jest dobrze zrobiony. Te plany poszczególnych światów, holodeków, to nie była tania robota. A i jeszcze stacje kosmiczne również robią wrażenie. Wcale sie ten serial szczególnie nie postarzał. Mniej wiejskiej grafiki komputerowej wyszło mu na dobre , na tle dzisiejszych produkcji .

ocenił(a) serial na 8
Muhomorniczy

trochę Cię nie rozumiem? ten serial był kręcony na modelach i mate painting... a kompoziting wykonywany był na standartowej optycznej kopiarce (czarne obramowania wokół statków na jasnym tle). To była właściwie epoka efektów z gwiezdnych wojen (co nie zmienia faktu, ze były jak na swoje czasy bardzo dobre). Dopiero teraz dostał planety 3d zrobione na kompie (bodaj na Cinemie 4d) i cyfrowy kompoziting, jak i cyfrową korekcję barw i obrazu samego w sobie (choćby stabilizację, usuwanie omyłkowo sfilmowanych obiektów). Więc teraz to zupełnie nowe w większości komputerowe efekty. Wtedy nie było żadnej grafiki 3d, teraz poza modelami wszystko jest cyfrowe bądź 3d :)

ocenił(a) serial na 9
Crazy_Ivan

no, o tym mówię . Podrasowanie tego kolorystycznie ukazało wyższość scenografii nad tanimi efektami 3d . L:esli

ocenił(a) serial na 8
Muhomorniczy

no plany były fajne :) sceny w kosmosie wyglądają o niebo lepiej w remasterowanej wersji :)

ocenił(a) serial na 8
Muhomorniczy

tanimi? :) scenografia plus CGI daje wspaniałe efekty. Pamietaj, ja jestem rękami i nogami za CGI :)
czemu uważasz grafikę komputerową za wiejską? :D wiesz, że w 80% w filmach science fiction nawet nie dostrzegasz grafiki komputerowej? :)

ocenił(a) serial na 10
Crazy_Ivan

prawda ;)

ocenił(a) serial na 7
tiglatpilesiar

Widziałem pilot 1 sezonu.Odrestaurowany stary star trek tng wygląda naprawdę zacnie.

ocenił(a) serial na 10
mackal83

Hej, gdzie mozna to obczaic/kupic?

Ellsir

Netflix ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 9
psotek2003

Tylko, że na allcaster jest rip z AXN i to nie wersja remastered ;)
W dodatku, jak zauważyłem, wersja remastered zawiera jakieś dodatkowe sceny,
których nie ma w tej z AXN. (hmm...?).
Mam jakąś wersję sprzed 10 lat, nie pamiętam skąd. Jak będę w domu to sprawdzę jak tam jest.

ocenił(a) serial na 10
panaho

Aha, moja pomyłka była z niewiedzy ;)

ocenił(a) serial na 9
Crazy_Ivan

Która wersja jest na polskim netflixie?

ocenił(a) serial na 8
Witek_13

Nie wiem :) fajne są porównania na Youtube między wersją starą a remasterowaną :)

ocenił(a) serial na 9
Crazy_Ivan

Pierwszy sezon jest niewątpliwie odnowiony, bo dowodzi tego odcinek z kryształem, który na potrzeby wersji odnowionej trzeba było stworzyć od nowa: https://memory-alpha.fandom.com/wiki/Crystalline_Entity

Muszę przyznać, że trochę mnie ta nowa wersja zawiodła. Na telewizorze jakość obrazu dalej jest słaba i nie chodzi mi kompletnie o efekty specjalne, a o rozdzielczość, kolory itp.

ocenił(a) serial na 8
Witek_13

Rozdzielczość jest wyższa bo w znakomitej większości materiał remasterowano z taśmy filmowej. Chyba tylko kilka razy użyto materiału DVD. Nie wiem na jakim telewizorze oglądasz ale u mnie nawet na YouTube widać, że jest różnica w jakości a jak wiadomo YouTube miażdży filmy niemiłosiernie (14 Mbit/s dla YouTube przy 50 Mbit/s dla BluRay - FullHD)

Kolory? Wybacz ale za korekcję kolorów ekipa od remasteru powinna dostać Oskara :)

ocenił(a) serial na 9
Crazy_Ivan

Ja nie porównuję tego do tego jak wyglądał ten serial kiedyś, a do tego jak wyglądają seriale z ostatniej dekady i to wcale nie w standardzie 1080p. Nie przeczę, że gdybym zobaczył teraz wersję niezremasterowaną na tv to mógłbym się przerazić, ale bardzo dawno jej nie widziałem.

ocenił(a) serial na 8
Witek_13

poszukaj na YouTube kanału TrekCore :) tam są fajne porównania :)
tutaj masz linkę do losowego filmiku:) resztę znajdziesz bo będzie niedaleko :)
https://www.youtube.com/watch?v=IohkFpLTowo

ocenił(a) serial na 8
Witek_13

Na Netflix TOS i TNG są remastered do HD i wyglądają świetnie na 50 calach

ocenił(a) serial na 8
Crazy_Ivan

Faktycznie, przykładowo w wersji remasterowanej komandor Troi ma większe piersi. Dobra robotę zrobili.

A już tak całkiem serio, to rzeczywiście podczas remasteringu sporo dodali/zmienili w obrazie i niektórych scenach. To musiała być kosztowna robota.

ocenił(a) serial na 8
Sony_West

Fajna sprawa :) za kolorystykę zdjęć powinni dostać (już to gdzieś napisałem) Oskara :)

Crazy_Ivan

Czy jest dostępna w sprzedaży wersja PL tego remastera ? Najlepiej z lektorem...

ocenił(a) serial na 8
Eldrid_rez

serio nie wiem czy oficjalnie :) na allegro widziałem 3 oferty za 499 cały set BluRay :) ale tak jak już pewnie wiesz, bez polskich napisów :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones